Blog svatebního fotografa 


Svatba Marušky a Jardy byla krásná, byť šlo o jednoznačně nejpropršenější svatbu sezony 2017 – alespoň pro mě. Naštěstí měli Maruška a Jarda vše uvnitř, takže to ani nevadilo. Bylo ale úžasné, že těsně před zlatou hodinou přestalo pršet, a mraky se roztrhaly. Svatební portréty ve Voděradských bučinách, na kterých Marušce tolik záleželo, jsme tedy...

Mí klienti se na předsvatebních schůzkách většinou chtějí bavit hlavně o organizaci focení během svatebního dne. Ačkoli si myslím, že by tuto starost měli nechat spíše na mně jako na svatebním fotografovi, naprosto chápu, že si s tím sami lámou hlavu. Rád jim vždy poradím, ale zároveň se vždy snažím je přimět k tomu, aby se vyhnuli určitým...

Rok 2017 je za námi. Chci Vám všem upřímně poděkovat za podporu. Zvláště pak těm, kteří si mě vybrali jako svatebního fotografa. Bylo mi ctí a jsem Vám skutečně vděčný za to, že můžu díky Vám dělat práci, kterou jsem si vysnil. Že můžu fotit Vaše svatby a zvěčňovat Vaše příběhy a nejšťastnější životní chvíle.

VSCO není pro fotografy žádný nový pojem. Ale protože se mi zdá, že se o tomto nástroji skoro vůbec nepíše v češtině, rozhodl jsem se něco málo napsat já. A především vám chci ukázat konkrétní aplikace presetů bez dalších úprav. Třeba se to bude někomu hodit.

Rozhodli jste se zaplatit si profesionálního fotografa, aby Vám udělal kvalitní fotky? Gratuluji, protože pokud si vyberete takového, který bude odpovídat Vašemu gustu, pak to budou nejspíše jedny z těch lépe utracených peněz ve Vašem životě. Každopádně nezapomeňte na to, že kvalitní výsledek si žádá i Vaši kvalitní přípravu.